ΠΛΗΡΟΦΟΡΙΑ ΓΙΑ ΤΙΣ ΤΑΜΕΙΑΚΕΣ ΜΑΣ

Οδηγίες - εκπαίδευση - σεμινάρια - γνώσεις …
Κλειδωμένο
Άβαταρ μέλους

Topic author
ΜΠΟΥΡΙΚΑΣ IRAS
Site Modarator
Δημοσιεύσεις: 16
Εγγραφή: 23 Απρ 2020, 20:34
Τοποθεσία: ΧΑΛΚΙΔΑ
Επικοινωνία:

ΠΛΗΡΟΦΟΡΙΑ ΓΙΑ ΤΙΣ ΤΑΜΕΙΑΚΕΣ ΜΑΣ

Δημοσίευση από ΜΠΟΥΡΙΚΑΣ IRAS »

Δεν ήξερα που να το βάλω ελπίζω να βοηθήσει.Λόγο της ασχολίας μου και με Ταμειακές μηχανές, για όσους συναδέλφους έχουν ταμειακή στον χώρο τους και δεν έχουν ενημερωθεί, πρέπει να γίνει αναβάθμιση στην ταμειακή τους εφόσον έχει αγοραστεί περίπου από το 2015 και νωρίτερα και πηγαίνουν προς απόσυρση οι παλιότερες που δεν έχουν υποδοχή για σύνδεση με internet.
Η αναβάθμιση αφορά το FW της ταμειακής ώστε να βγάζει QR code αντί για Barcode στο τέλος της απόδειξής την προετοιμασία σύνδεσης με το ΤΑΧIS και διάφορα άλλα.
Η αναβάθμιση εκτός και αν δοθεί παράταση είναι μέχρι 30-6-2020.Για την απόσυρση των παλαιοτέρων έχει δοθεί παράταση μέχρι 30-7-2020
Από πείρας μου και από αυτά που έχω δει μέχρι σήμερα είναι η ποιο σημαντική αναβάθμιση που έχει γίνει και μάλλον η ποιο απαραίτητη.
Δεν είναι τυχαίο που είναι η μοναδική μέχρι σήμερα που θα χρεώνεται από τους κατασκευαστές και κατ΄ επέκταση και από τους προμηθευτές.Το πρόστιμο για την μη αναβάθμιση είναι στα 500€
Συζητήστε το με τον προμηθευτή της ταμειακής σας, τον λογιστή σας, και αν μπορώ να βοηθήσω σε κάποια πληροφορία, χαρά μου.

ΡΗΓΑΣ
Forum Admin
Δημοσιεύσεις: 24
Εγγραφή: 23 Απρ 2020, 00:37
Τοποθεσία: ΑΘΗΝΑ
Επικοινωνία:

Re: ΠΛΗΡΟΦΟΡΙΑ ΓΙΑ ΤΙΣ ΤΑΜΕΙΑΚΕΣ ΜΑΣ

Δημοσίευση από ΡΗΓΑΣ »

Δημήτρη καλύτερα να το ρίξεις στην ενότητα "Εκπαίδευση-Σεμινάρια - Γνώσεις" για να μείνει μέσα. Σε κάθε περίπτωση, σε ευχαριστούμε για την ενημέρωση και την προθυμία να βοηθήσεις.
Ρήγας Ραυτόπουλος
Επίτιμος Σ.Α.Ε.Ε.Σ.Α.Ε.
Κλειδωμένο